Turneu feminin «Кубок Николаева»
Vizualizări: 23365 11.09.2012  |   Noutăţi

международный турнир среди женщин «Кубок Николаева»

În or.Nicolaev, Ucraina, s-a încheiat cel de-al IV-lea turneu feminin «Кубок Николаева», la care au participat sportivele din Moldova.

Cel mai reuşit a evoluat reprezentanta Tiraspolului Lilia Venglovscaia, care a obţinut medalia de bronz în categoria de greutate 60 kg. Între echipe, au biruit sportivele din Ucraina, care au obţinut 6 medalii de aur din 10 posibile. În total, la competiţie au participat 70 de sportive din 9 ţări.

Între 13 şi 15 septembrie la Briceni se va desfăşura cel de-al III Turneu internaţional de box (bărbaţi) «Cupa Primului Ministru», cu participarea sportivilor din Italia, Israel, Ucraina, Belarus, România şi Moldova.

Turneul se va desfăşura în aer liber, pe stadionul raional. Competiţiile vor începe la ora 11.00, pe data de 14 septembrie.