Boxerii moldoveni medaliști vor fi întîlniți solemn cu o orchestră la aeroportul din Chișinău
Vizualizări: 17827 18.03.2019  |   Noutăţi

Întîmpinarea solemnă a boxerilor moldoveni care au cîștigat medalii de argint și bronz la Campionatul European de Juniori din Vladikavkaz va avea loc astăzi, la ora 21:00, la Aeroportul Internațional Chișinău.

Atleții moldoveni sosesc acasă cu zborul FlyOne Moscova-Chișinău. Federația de Box din Republica Moldova le organizează o întîlnire solemnă în aeroportul capitalei cu o orchestră.

Federația de box din Republica Moldova invită toți reprezentanții mass-media să împărtășească bucuria victoriei sportivilor moldoveni și să filmeze momentul solemn al întîlnirii luptătorilor pentru reportajele lor de știri.

După cum s-a anunțat anterior, la Campionatul European de Juniori din Vladikavkaz, Dorin Bucșa a ocupat locul doi în categoria de greutate 60 kg, cîștigînd medalia de argint, iar celălalt boxer de-al nostru, Alexandru Paraschiv, a cîștigat medalia de bronz a Campionatului European în categoria de greutate de 64 kg.