Medalie de bronz din Ungaria
Vizualizări: 20873 21.02.2018  |   Noutăţi

Boxeri din 21 de țări din Europa, Asia și Africa au participat la Turneul Internațional "Memorial Bocscai", din orașul maghiar Debrecen.

Moldova a fost reprezentată la Turneu de elevii Școlii de Box din Grimăncăuți. Dumitru Galagoț, care l-a învins pe belarusul Evgeni Dauhaleaveț în semifinală, a pierdut în fața kazahului Sanali Toltaev și obținînd medalia de bronz a urcat pe a treia treaptă a podiumului, la categoria 64 kg.

Serghei Tihon (categoria 81 kg) și-a sărbătorit victoria asupra suedezului Alexander Bwambale, dar în lupta următoare a pierdut în fața maghiarului Lukas Bence.

În luptele de start nu și-au putut înfrînge adversarii: Victor Carapcevschi (75 kg) pe olandezul Max van de Pas, iar Alexei Zavatin (91 kg) pe gazda ringului Berki Karol.